Emag reviews

Rating distribution

Reviews

About

Magazin foarte bun

Unul din cele mai bune magazine online. Daca aveti nevoie de electronice, telefoane, tablete, laptop-uri va recomand sa intrati pe acest site.

Servicii de calitate.

Cei de la emag romania sunt cei mai tari. De fiecare data au fost prompti si toate comenzile au ajuns la timp/
trustpilot stars

Servicii de cea mai proasta calitate

Daca totul merge bine pana la primirea produsului, sa te fereasca Dumnezeu sa ai probleme. Astepti pana la loc comanda. Nu raspunde nimeni la telefon decat dupa timp foarte indelungat (cel putin 15 minute de stat la telefon) si cei care raspund sunt de cele mai multe ori incapabili sa iti dea un raspuns definitiv. Ce sa mai vorbim despre respectarea termenului legal de 15 zile calendaristice, sunt deja 19 zile de cand astept macar o confirmare ca s-a intreprins ceva in sensul rezolvarii problemei. Nu au nici un respect pentru lege, ma duc sa ii reclam la ANPC acum.
trustpilot stars

28 de zile fara raspuns la ticket de sesizare (produs livrat stricat)

Dictonul EMAG ar trebui schimbat in "clientul nostru, pacalitul nostru".

Nu se poate asa ceva, pe 22 noiembrie fac comanda si primesc printre altele o masina de spalat STRICATA. Deschid o sesizare + merg la reprezentata Timisoara de 2 ori + plus trimit emailuri... nici un raspuns. La telefon nici nu mai vorbim. A trecut aproape o luna, ma gandesc ca ii intereseaza sa vinda cat mai mult si clientii nemultumiti nu conteaza...

Colac peste pupaza ma loghez in cont acum si am o SURPRIZA. S-a inregistrat in contul meu in 17 dec o comanda de masina de spalat (PLATA RAMBURS) identica cu cea stricata. Eu n-am facut comanda, eu nu platesc doua masini de spalat, iar PRETUL ESTE MAI MARE decat cel de la prima comanda. Asa oameni calificati aveti la suport? Acesta este SOLUTIA? Sa astept 1 luna + sa platesc 2 masini + & comisionul de astepare sa fie plata dubla si pret mai mare?

Cata rabdare trebuie sa aiba un client? Si chiar nu ii intereseaza ca isi trag brandul in jos cu supotul din pom?
trustpilot stars

Nu respecta termenul de livrare. Nu raspund sesizarilor facute.

In data de 26.11.2013 am facut comanda nr.8984505 la un telefon mobil. Am primit mesaj email si telefonic prin care se comunica termenul de livrare ca fiind 27.11.2013. In data de 5.12.2013 primesc mesaj de la firma de curierat Fan courier prin care sunt anuntat ca a venit produsul. Produsul nu l-am mai ridicat de la curier deoarece am gasit intre timp acelasi produs mai ieftin pe alt site si cu livrare promta. Nu mai recomand nimanui EMAG datorita neseriozitatii si preturilor mari de pe site. La adresa de sesizari nu a binevoit nimeni sa raspunda. NU RECOMAND.
trustpilot stars

Nu respecta termenul de livrare.

Nu respecta termenul de livrare, am comandat un HDD pe 27 si am fost informat prin SMS ca ajunge pe 28, nu a ajuns, am stat o zi aiurea sa il astept.

Pe 29 am sunat la ei sa intreb de ce nu a ajuns si am fost informat ca va ajunge in cursul zilei, nu a ajuns, 2 zile de asteptat pentru nimic.

Am mai cumparat de la ei si nu am avut probleme cu livrarea, se misca destul de greu cu garantia produselor totusi.

Am dat 2 stele pentru ca nu am avut probleme cu livrarile in trecut, daca se miscau mai repede cu garantia primeau 3, daca produsul ajungea pe 29, cand am fost mintit pentru a 2'a oara ca va fi livrat le dadeam 4.

EDIT: Am platit comanda cu cardul, in avans, daca alegeam sa platesc comanda ramburs nu o mai primeam cand ajungea si cumparat din alta parte.

Am sa evit Emag in viitor.
trustpilot stars

Nimeni nu-i perfect, dar emag.ro e poate cel mai bun

La inceputul anului am cumparat de la eMag un "Sistem de navigatie Garmin Nuvi 3590LMT, Full Europe + Update gratuit al hartilor pe viata", mai pe romaneste un GPS auto high end de la Garmin. In iulie, fiind pieton prin Munchen, l-am scapat pe caldaram si i-am crapat foarte inestetic ecranul de protectie, el functionad in continuare din fericire.
Fiind vina mea pt. dauna, mi-am zis sa apelez la direct la service-ul oficial Garmin (aferent magazinului Garmin City Shop Bucuresti); dupa ce am fost intrebat daca la-am cumparat de la ei, m-au trimis satisfacuti la plimbare - nu e problema lor. La Satnav Repair Service din Brasov, mi-au spus ca schimba ecrane la multe modele Garmin, dar nu si la asta.
In disperare de cauza m-am gandit ca eMag, in calitate de importator, ar trebui sa asigure si service contra cost (defecte din vina clientului) la produse recent vandute, inca in garantie (2 ani). Am sunat, mi s-a spus un deviz estimativ, gresit initial (confuzie cu un alt produs Garmin mai ieftin). Am lasat produsul in service, dupa un timp am aflat de confuzie si mi-au spus ca la modelul meu nu exista termen de livrare pt. display, sugerandu-mi-se indirect sa ma las pagubas. Dar eu nu si nu, am spus ca-l las cat o trebui. OK, lunile au trecut, noroc ca m-am folosit Garmin-ul meu mai vechi in excursii. In octombrie vine raspunsul asteptat - rezolvare pozitiva a reparatiei prin inlocuirea produsului cu unul nou, eu urmand sa platesc 275 RON - un deal bun tinand cont de valoarea de inlocuire a aparatului si de faptul ca oricum modelul de varf 2013 nu aducea imbunatatiri substantiale.
Desi a durat mult, cu balbaieli, totusi eMag si-a pastrat renumele si m-a ajutat sa-mi rezolv problema intr-un moment in care multi altii m-ar fi lasat balta. Multumesc si felicitari !
trustpilot stars

Lideri de piata, preturi din pacate cam mari dar servicii de calitate

Am cumparat mai mereu de la ei, comenzile vin a 2-a zi fara probleme, foarte satisfacut de serviciile lor, s-a intamplat sa-mi cada sau sa nu fiu multumit de ceea ce am cumparat si fara alte intrebari sau discutii mi s-au inlocuit produsele sau am primit banii inapoi pe loc. In principiu asta este motivul pt care daca imi convine pretul aleg emag. Din cauza preturilor f ridicate nu ma mir sa vad atat de multe ratinguri negative, dar asa e cand esti lider de piata, maresti pretu mult si prost.
trustpilot stars

outside is the website inside is the hungry company

Everything is wrapped up in a very nice interface only to find out the truth if you investigate a little.
You are encouraged to pay upfront with VISA, only to find the real details after you complete the transaction. Delivery dates / days can vary a lot. They will tell you anything over the phone to sell you the product.

Almost all prices are the highest on the market (except mall stores of course).

Companie mare, preturi mari

Site-ul este ok per ansamblu, gama foarte mare de produse (inclusiv produse și servicii ale partenerilor lor in asa-numitul Emag Marketplace - asigurări, turism). Nu pot sa includ in review prestația lor privitoare la serviciile post-vânzare pentru ca nu a fost cazul de produse cumpărate care sa se defecteze. Livrările se fac in general repede - de regula in 48h, excepție făcând perioadele campaniilor gen "Black Friday" sau "aniversarea Emag" cand poate dura mai mult. Preturile sunt la majoritatea produselor semnificativ peste media pieței, dar faptul ca au livrarea gratuita mai scade din diferență. In concluzie, preturile mari m-au determinat sa acord decât 3 stele acestui magazin.
trustpilot stars

Am fost client fidel - nu mai cumpar niciodata

Pana sa inceapa sa vanda in draci erau seriosi si trimiteau la timp totul. Acum am avut nevoie de o amarata de pasta termoconductoare. Pe sit inca scrie "Livrare maine pana in ora 10:00" Eu am platit comanda cu cardul in avans - inclusiv trnsportul care nu e gratis. La comanda mea - dupa ce am facut-o - scrie ca o voi primi poimaine. La e-mail-ul trimis de ieri nu mi se raspunde. La telefon suna ocupat iar dupa 6 minute!! mi se raspunde si mi se spune ca e aglomerat si ca o voi primi poimaine dar mentioneaza ca o vreau maine si "poate" o s-o primesc cand scrie. POATE!!! Eu stau 2 zile acasa s-o astept acum, de sarbatori??? De ce nu scrieti corect cand comand? ASTA E RECLAMA MINCINOASA. ASA MI-O LUAM DIN ALTA PARTE. Cand incep sa va intre banii in cont nu va mai pasa de clienti. ADIO - sa va luati banii de la fraierii care inca mai cumpara. Eu am cotizat destul 5 ani la voi.

preturi umflate

deja si-au luat-o in cap de cand au devenit lideri pe piata...Umfla preturile cu cateva zile inainte si apoi iti baga pe gat "ditamai" reducerea si revin la pretul initial...daca stai si-ti bati capul pe alte magazine on-line gasesti aceleasi produse la preturi mai bune...
Dell la laptopuri ofera garantie 3 ani insa la emag iti dau ei 2 si daca vrei sa prelungesti garantia trebuie sa platesti...

Ok dar nu prea!

Am fost anuntat ca, comanda mea va veni a doua zi de la plasarea ei si am asteptat, insa am primit un mesaj la ora 19 ca nu mai ajunge si ajunge a doua zi...nu a fost prea placut deoarece aveam alte planuri.
trustpilot stars

Livrare? Preturi? Despre ce vorbim?

S-au dat peste cap cu black vinerea lui peste prajit.
Chiar daca am comandat un produs care era pe stoc si fara nici o legatura cu vinerea prajita, trebuie sa astept 4 zile pana il primesc la punctul de livrare! ?!?!?

Cat despre preturi ? Mi se par exagerate la foarte multe produse in comparatie cu alte magazine online.

Recomand

Am comandat un router wireless de la acest magazin. Ireprosabil!
Atat promptitudinea livrarii cat si calitatea produsului.
Recomand
trustpilot stars

Varful de gama pentru e-commerce-ul romanesc

Am comandat de mai multe ori de la ei, atat la domiciliu cat si direct de la showroom, si nu am avut nici o problema. Livrarea rapida, in ziua in care s-a stabilit, fara intarzieri sau alte incidente.

Cel mai de incredere magazin IT din Romania

Daca produsul este pe stoc il primesti gratuit prin curier in ziua urmatoare, sau chiar in aceeasi zi. Imi place ca respecta ceea ce promit.

o companie serioasa

pana acum nu am avut nicio problema cu ei. livrare gratuita, se poate plati cu card avantaj in 12 rate online, nu ai ce sa ceri mai mult
trustpilot stars

Cel mai de calitate magazin

Pentru mine este cel mai de calitate magazin. Am facut peste 10 comenzi, toate au fost super ok, fara nicio problema.

super site

Am comandat de putine ori,dar baietii sunt profesionisti, la ultima comanda a durat mai mult dar asta pt ca am lansat-o vineri seara. Recomand cu incredere

Is Emag your company?

Get to know your customers. Simply claim your company now. Get real customer insight and respond to your reviews. It's free.

Claim this company Learn more

Is this your company?

Try out Trustpilot's exclusive tools for gathering reviews-- get started with our Kickstart service! And remember, it's absolutely free to respond to reviews. Learn more

Claim this company

www.emag.ro Details

About this company

eMAG.ro | Furnizorul solutiilor complete - magazin virtual de calculatoare, sisteme PC, computere, INTEL, AMD, notebook-uri, monitoare, imprimante, copiatoare, faxuri, multifunctionale, consumabile, aparate foto, camere video, videoproiectoare, software, retelistica, electrocasnice, electronice, telefoane . Livrare gratuita a produselor comandate . Finantare rate online

Visit Emag

Category

Trustpilot's Commitment

Trustpilot is committed to ensuring better online shopping experiences for everyone, which means we work hard to fight fake reviews. Find out more.

If you notice fake reviews on this company profile, we want to hear about it. Please contact Trustpilot here.

Trustpilot Subscriber

This company subscribes to Trustpilot Business services. Read more about our services for companies here.

No companies can delete or otherwise censor reviews.