evoMAG.ro reviews

Rating distribution

Reviews

About

NESATISFACATOR

Am cumparat printre altele un spray de curatat ecrane, pe care l-am primit fara capac si imbacsit de praf pe partea superioara. Cum poti sa vinzi asa ceva?

Rapizi, produse variate pe stoc, multumit de cum a decurs toata comanda

Rapizi, produse variate pe stoc, multumit de cum a decurs toata comanda

nice

gasesti toate electronicele de care ai nevoie intr-un singur loc

Recomand

Au fost ceva probleme cu livrarea unei garanti , insa din fericire s-a remediat si am putut intra in posesia produsului. Multumesc!
trustpilot stars

Servire prompta, produse de calitate

Comenzile 356762 si 357598
Am comandat online un aparat foto + accesorii si le-am ridicat din showroom. In momentul comenzii erau cele mai ieftine fata de preturile afisate pe site-urile concurente la aceleasi produse (acum vad ca s-au scumpit si la dvs. deci ma bucur ca am dat comanda in timp util :)). Totul a decurs foarte bine iar persoana care m-a servit a fost foarte amabila si prompta.
Produsele achizitionate corespund descrierii prezentate pe site si nu au defecte vizibile, piese lipsa sau semne de o provenienta indoielnica.
Daca voi mai avea nevoie de alte produse pe care le comercializati si preturile vor fi ok (fata de concurenta :)) cu siguranta voi cumpara de la Evomag.

Multumesc,
Alex Petrovici

Fara repros!

Am comandat un dispozitiv tip power bank, prin telefon, au fost amabili, l-am ridicat personal totul a fost ok. In ziua comenzii, pe produsul respectiv a fost cel mai mic pret gasit pe net. Interesant si sistemul de comunicare pentru gestiunea comenzilor.

eu zic ca sunt ok!

Am mai cumparat si in trecut de la evomag si am fost multumit de felul cum am fost servit!! Sper si in cpntinuare sa o tina tot asa!!!

OK . RECOMAND !

Am cumparat de cate va ori de la evoMAG. Sunt multumit de raportul calitate / pret .
Angajatii mi s-au parut destul de amabili . Recomand din inima..

Comanda

Nu am ce sa reprosez. Cu siguranta voi comanda tot la Evomag.

Rapizi si seriosi

Am cumparat doua produse de la evomag in doua zile consecutive direct din magazin. in prima zi am luat un telefon si pt ca nu aveau pe stoc o periuta electrica am comandat-o in ziua respectiva, am fost placut surprinsa sa primesc mesaj de la ei in urmatoarea zi cum ca deja o primisera pe stoc si sa merg sa o ridic. Angajatii mi s-au parut prietenosi si se miscau destul de repede. Multumesc!

Samsung Galaxy S4 mini

Am cumparat de la evomag un Samsung Galaxy S4 mini alb (telefon nou comadat de pe site - nu resigilat).
-telefonul avea logo orange pe spate cu toate ca era liber de retea (pe site nu este specificat nicaieri acest lucru)
-am aflat in cele din urma ca ar veni de la orange franta
-sigiliul original samsung era rupt si inlocuit cu hartie alba, deci telefoanele au fost desfacute pentru a fi resoftate
-rama era ingalbenita in partea de jos a telefonului

Am returnat telefonul si am decis sa iau alt S4 mini tot de la evomag si am avut aceleasi probleme + inca ceva:
-telefonul avea logo orange pe spate cu toate ca era liber de retea
-sigiliul original samsung era rupt si inlocuit cu o hartie alba
-mufa unde se baga castile avea o garnitura in interior si nu puteam folosi castile

Am returnat si acest telefon si am renuntat la evomag iar banii i-am primit in aproximativ o saptamana.

Concluzia:
Evomag vinde produse de calitate si provenienta indoielnica, dar macar au politica de returnare de 5 zile. Eu personal nu voi mai cumpara nimic de la Evomag.

P.S. Am cumparat acelasi telefon de la un alt magazin sigilat, cu sigiliul original de la Samsung care arata si functioneaza perfect.

Comanda 336874

Bad customer service

I can confirm that evoMAG.ro is not an trustworthy online store from Bucharest.
I placed an order within the Black Friday promotions, for 3 gamepads that on their site were 49.99 lei and with the Black Friday discount the gamepads were 9.99 lei. Everything fine, i receive the automatic email for my order, the next they i receive another email from them in which they were saying that my order was taken by one of their agents and that they will keep me informed about my order.
After one week nobody has contacted me so i decided to call them. During the phone call a man told me that the products i ordered have not arrived yet at their facility (i checked an option to pick-up my products from their physical store) and that they will contact when the gamepads arrive. I said its alright, i was in no rush.
A week later, today, still no contact from them. I called them again and this time a lady tells me that products i have ordered are not available anymore and that if i want they can give me a discount on a similar product.
I didn't want another product, but i could understand that maybe they did a mistake and don't have the products anymore. So i looked at other gamepads, i have seen another ones at the price of 46 lei for 1 set of 2, so like 23 lei for 1 (a lot cheaper than before, which were 49 lei), so i send them the link and ask what is the discount for them. Yea, the discount was 5 lei, so from 10 lei (original product), i was in the situation of paying 20 lei for 1, double the money, for a cheaper product than before.
And i don't even want to detail the attitude and the kind of responses i got from them when i told them that i will contact consumer protection.
By the way, i just noticed in the documents that they in fact cancelled my order last week, when they told me that the gamepads did not arrive yet. Really smooth.
And now they deleted my account, maybe they were hoping for me not to save my account and order details so i cannot prove that this is the real story.
Hope this helps someone in their decision to buy from them.

greu

Nu pot sa spun decat atat: 6 zile pt un USB flash drive de 32 de GB si 2 grame. In 6 zile puteam sa fac un concediu la mare si la munte. Joi dimineata (05.12.2013) am comandat acest stick si abia marti (10.12.2013) am putut sa-l ridic. Nr. de factura: 251357
trustpilot stars

EVOMAG NU ISI RESPECTA CLIENTII !

Am dat comanda pentru un Gamepad Speedlink Thunderstrike in ziua de black friday.Produsul putea fi comandat si la 10-12 ore dupa ce eu am plasat comanda si azi la operatie imi apare consultantul de vanzari a renuntat la comanda dvs.Am trimis email atat consultantului de vanzari care mi-a preluat comanda cat si la vanzari,logistica.Nu am primit nici un raspuns.I-am contactat telefonic,la fel persoana care mi-a raspuns nu a putut sa imi ofere nici o informatie.Nu cred ca serverele dumnevoastra isi updateaza asa greu stocul cu produsele de care dispuneti.
Asta scrie pe site-ul dumnevoastra:
Comanda online nu presupune rezervarea produselor. Produsele vor fi rezervate intr-o comanda dupa preluarea si confirmarea comenzii de catre client.
De ce cand am comandat mouse-ul nu a fost nevoie de confirmarea mea si acum cand i-am trimis email domnului [nume] mi-a oferit urmatorul raspuns: Comanda este doar preluata (nu este confirmata).Adica prima data nu a fost nevoie de confirmarea mea si acum a fost nevoie.Am fost pe site imediat cum s-au afisat noile preturi.Stiam exact dupa ce ma uit.Nu am pierdut timpul cu celelalte oferte.M-am dus strict pe produsul meu,l-am adaugat in cos si am finalizat comanda.Asta se intampla seara in jurul orei 12 cand a-ti afisat preturile.Repet ! La aproximativ 10 ore de cand eu am plasat comanda produsul inca putea fi comandat.

1 [nume] consultantul de vanzari a preluat comanda dvs. 29.11.2013, ora 09:01
2 [nume] consultantul de vanzari a renuntat la comanda dvs. 03.12.2013, ora 17:03

Am asteptat 3 zile nesocotind sambata si duminica pentru a afla acum ca comanda mea a fost anulata ?

Update !

Astazi(4.12.2013) am fost contactat telefonic de domnul [nume] care mi-a promis ca va rezolva aceasta situatie neplacuta in decursul acestei saptamani sau a celei care urmeaza cu conditia ca eu sa sterg postarea de pe acest site (trustpilot).Am facut acest lucru imediat dupa ce am incheiat convorbirea cu dumnealui ca acum sa primesc email urmatorul email de la doamna [nume]:

" Din pacate, produsul Speedlink - Gamepad Speedlink Thunderstrike
(USB) este indisponibil si fara posibilitate de aprovizionare; toate bucati
alocate promotiei, s-au dat pe comenzi anterioare, celei plasate de
d-voastra.
Comanda se anuleaza.
Va multumim!"

Tin sa va anunt ca numai imi trebuie produsul respectiv,numai incercati sa faceti rost de el,nu il mai vreau ! O sa il achizitionez de la concurenta chiar daca dau mai mult pe el.Am email-urile primite de la evomag,sms,printscreen-uri facute,apelul de la dumnevoastra de astazi in telefon.O sa fac sesizare la opc.Si asta nu pentru ca ma fac 10 ron.

-----

Prinscreen -> [external reference] MAI SI AMENINTAM DUPA CE CA NU STIM SA NE RESPECTAM CLIENTI !
CIREASA DE PE TORT A REPREZENTAT-O FAPTUL CA A DOUA ZI MI-A FOST STERS CONTUL DE PE SITE-UL EVOMAG.AM DAT RECUPERARE DE PAROLA SI PRIMESC MESAJ CUM CA ADRESA DE EMAIL NU EXISTA IN BAZA DE DATE.

De data asta aveti cuvantul meu ca acest review nu se va mai sterge.Numai insistati cu mesaje pe facebook/apeluri pe telefon.Va voi bloca pe ambele.
Si nu ma fac 10 ron cum mi-ati spus dumnevoastra domnule [nume],e vorba de cum va tratati clienti.Va aduceti aminte cred ce mi-ati spus la telefon.De ce fac atata caz pentru 10 ron.Pai pot sa fac atata caz si pentru un produs de 1 ron.Fiecare persoana este libera sa cumpere ce produs doreste !
trustpilot stars

Cea mai proasta alegere posibila !!!!!!

O companie in care nimeni nu-si da interesul sa multumeasca clientii care dau bani pe serviciile de 2 bani ale evomag-ului. Am comandat un televizor de BlackFriday cu plata in magazin cu cardul (in rate), iar dupa ce am stat la o coada interminabila timp de 2 orea si ajung fericit in fata lui Narcis Bratu sa-mi zica cu stupoare ca nu pot plati cu cardul, ca de blackfriday nu se poate desi pe site asa a fost facuta comanda, nu s-a sinchisit sa se ridice de pe scaun sa intrebe pe cineva statea si se uita la mine sa ma hotarasc eu cu fac in continuare ca nu stiu ce am comandat si cum am comandat. I-am zis sa se uite pe comanda sa vada ce apare, s-a uitat, a vazut ca am dreptate insa el nu are ce face pentru ca nu se poate. Nu a intrebat nici macar o persoana din acel magazin daca se poate sau nu, nu s-a obosit deloc, ca sa nu mai zic ca am fost in magazin sa ridic comanda dupa ce in prealabil in ziua respectiva doamna Adriana Stroe, alta persoana ,, plica de viata '' si interesata de opiniile clientilor imi confirma ca pot veni sa platesc si sa ridic produsul din magazin. Prin urmare, este un magazin pe care o sa-l ocolesc, este un magazin cu servicii de nivelul celor ce vand pe okazii.ro
evoMAG.ro

Reply from evoMAG.ro

Buna seara,

Din pacate de foarte multe ori nu se citeste regulamentul campaniei. Acesta era clar documentat pe pagina de evoBlack Friday! Din convorbirea telefonica inregistrata nu reiese confirmarea colegei in legatura cu plata IN RATE!
Va rog sa comunicati situatia reala a cazului dvoastra, ne dorim sa ramaneti un client multumit dar si informat!

Va multumim!

Mihai Patrascu
CEO evoMAG
trustpilot stars

Neprofesionali + Se misca greu cu garantia, NU recomand.

Se misca greu cu garantia, sunt neprofesionali si nu au grije de lucrurile tale ba chiar le pierd si pierdute raman, nu recomand.

Asta cu "garantii rezolvate mereu in regim de urgenta" e o gluma, poate la standarde romanesti.

Am avut si alte probleme cu ei post-comanda care au demonstrat mult neprofesionalism, nu recomand Evomag.
evoMAG.ro

Reply from evoMAG.ro

Buna ziua,
Va rog ca atunci cand informati cu privire la calitatea serviciilor sa oferiti toate detaliile, un simplu "se misca greu" nu este suficient din pacate.
Asteptam cu mare interes mai multe informatii pe cc@evoMAG.ro (Customer Care) sau m@evoMAG.ro

Mihai Patrascu
CEO evoMAG
trustpilot stars

Evomag este o frima serioasa si de incredere

Am avut o problema cu un smarthpone HTC Desire S, de la putin timp de cand il cumparasem, insa pentru ca nu era ceva major, am tot amanat. Am ajuns cu acest telefon in service cu 4-5 luni inainte de terminare perioadei de garantie. Telefonul a fost preluat de Evomag si trimis in service, iar la cam o saptamana mi s-a spus ca nu se poate repara. Personalul Evomag a fost foarte amabil, mi s-a rambursat intreaga suma platita, si am achizitionat un alt telefon, tot de la ei.

Stiu ca asta e cursul normal - sa se returneze intreaga suma, daca telefonul defect e inca in garantie - insa am apreciat foarte mult promptitudine si operativitate Evomag (lucruri de care alte firme nu prea dau dovada...) Banii mi-au fost returnati in doar cateva zile, in contul bancar indicat de mine, fara batai de cap. Frumos! Bravo Evomag, si multumesc pentru o experianta foarte placuta in service-ul vostru! :)
trustpilot stars

Preturi acceptabile, corectitudine si promptitudine.

Am mai comandat si in trecut de la evomag, sunt foarte ok, livrarea si informatiile primite au fost conform descrierii.

Am cerut la un moment dat sa fiu sunat sau sa primesc un SMS cand pachetul ajunge la depozit iar agentul care mi-a raspuns la email s-a facut ca ploua si mi-a raspuns la alta intrebare, motiv pt care doar 4 stele!
trustpilot stars

Sistemul de lucru bun, angajatii lasa de dorit. Cum ai norocul.

Am cumparat un suport auto pentru tableta. Desi optasem initial pt o versiune mai scumpa care aparea in stoc, am fost informat ca de fapt nu mai e pe stoc si mi s-a propus o alternativa la jumatate de pret care aparea ca si "stoc magazin". Mi-am exprimat indoiala referitoare la calitatea produsului si dorinta de a verifica produsul inainte de achizitie. Via e-mail am fost invitat sa vad produsul seara dupa 18:30.
Pe scurt: verificarea NU s-a putut face intr-un mod obiectiv. Domnul de la receptie clienti a fost repezit, nu foarte cooperant si expeditiv. Nu mi se pare corect deoarece la recomandarea lor am mai asteptat o zi - din buna credinta - sa verific tableta. As fi putut sa comand tableta mai scumpa in alta parte. Din pacate ajuns acasa temerile au fost confirmate. Produsul e foarte prost si deja cateva componente de plsatic au cedat de la primul montaj.
Momentul este cu atat mai prost cu cat in aceeasi noapte eu plec in concediu, cu navigatie pe telefon in loc de tableta si cu intrebarea daca voi mai putea returna produsul?!
Personal am fost multumit de comunicarea pe e-mail si modalitatea de comanda (info pe SMS, etc), dar finalul, relatia directa cu clientul a lasat mult de dorit.
Voi mai comanda de la ei in doar in situatii de exceptie si fara nici un contact direct.

evaluare companie

compania a raspuns repede si precis la toate informatiile cerute, livrarea s-a facut prompt, toate informatiile utila au fost comunicate prin e-mail si sms

evoMAG.ro Details

About this company

“Suntem echipa care administreaza de 9 ani de zile site-ul de comert electronic www.evoMAG.ro care are in acest moment peste 120.000 de produse cu informatia de stoc afisata in timp real din domeniile: IT&C, electrocasnice, auto, de ingrijire personala si produse destinate nou-nascutilor. Secretul si, in acelasi timp, succesul nostru sunt oamenii cu care lucram (motorul companiei) si clientii pe care ii pastram de-a lungul anilor prin faptul ca punem pe primul plan nevoile lor (produse de buna calitate, garantii rezolvate mereu in regim de urgenta, livrari cat mai rapide, pretul produselor cat mai bun). evoMAG.ro este un magazin online pe care echipa noastra il dezvolta zilnic pentru a putea fi utilizat usor, incercand sa simplificam in fiecare zi efectuarea cumparaturilor online prin afisarea de stocuri in timp real. Astfel, in functie de metoda de livrare aleasa veti stii in timp real cand aveti produsul la usa, veti primi notificari despre comanda si nota de transport prin MAIL, SMS, TELEFONIC. evoMAG.ro – Alegi, comanzi online, livram, simplu si comod!“

Visit evoMAG.ro

Bucuresti
Romania

Category

Trustpilot's Commitment

Trustpilot is committed to ensuring better online shopping experiences for everyone, which means we work hard to fight fake reviews. Find out more.

If you notice fake reviews on this company profile, we want to hear about it. Please contact Trustpilot here.

Trustpilot Subscriber

This company subscribes to Trustpilot Business services. Read more about our services for companies here.

No companies can delete or otherwise censor reviews.