QuickMobile reviews

Rating distribution

Reviews

About

trustpilot stars

foarte neseriosi, te plimba din stanga in dreapta

QUICKMOBILE sunt foarte neseriosi.
Am avut si eu o experienta neplacuta cu aceasta firma. Am achizitiona un telefon blackberry, iar de la inceput telefonul se restarta. Am dat vina pe soft, dar dupa update telefonul a continuat sa isi dea restart. Am sunat la quickservice, pentru a anunta defectul pe care il am si ca doresc sa trimit telefonul la garantie. Cei la quickservice mi-au zis sa stau linistit ca o sa vina fancurier sa imi ridice telefonul in maxim 48 de ore. Totul bine si frumos , pana cand coletul a ajuns la quickservice si : "Status comanda: Ultimul status al expeditiei: refuz plata transport in data". Deci ? Ce pretentii mai aveti sa il mai repare daca refuza sa ridice coletul ? Desi ei se lauda ca au contract cu firma de curierat.
Deci rugativa sa nu vi se strice terminalul, ca o sa ramaneti in aer cu el + nervi+bani aruncati aiurea, pacat ca nu pot face upload si la documente sa demonstrez ca nu vorbesc prostii.
Nu recomand sa cumparati nimic de la QUICKMOBILE.
Si nu sunt singurul cu probleme :

Serviciu inacceptabil

Am sunat de aproximativ 5 ori inainte sa fac comanda dar nu s-a raspuns la telefon.
Am pus comanda, nu am fost sunat sa mi se confirme.
In email-ul comenzii scrie "Pentru orice detalii suplimentare sau modificari cu privire la comanda ta, nu ezita sa ne contactezi prin reply la acest email."

Am dat reply, nu mi-a raspuns nimeni.

Cand vine produsul, nu este modelul afisat pe website.
Dau din nou reply comenzii, tot nu am primit nici un raspuns.

Ma duc la mall la standul quickmobile, nu obtin nici o informatie, mi se spune "oricum cei de pe site sunt altii", orice ar insemna aia.
trustpilot stars

Transport gratuit la doua produse

Am cumparat de la QuickMobile un Nokia N8, si o husa pentru acesta, si transportul mi s-a oferit gratuit. Produsele mi-au fost livrate in stare excelenta, a doua zi. Merita sa cumparati,sunt seriosi, si respecta comanda clientului
trustpilot stars

Este loc si de mai mult profesionalism!

Am facut comanda de o tableta intr-un municipiu din jud. Bacau. La comanda imi scria ca livrarea eate in 24 de ore si ca produsul este pe stoc, si va veni la adresa indicata de mine prin Fancurier.

Am descoperit dupa aia ca voi primi tableta abia peste 3-4 zile pentru ca nu era pe stoc, si ca trebuie sa o ridic de la sediul Fancurier din Bacau.

Si noroc ca am dat telefon eu.... Normal era sa fiu anuntat....

sooper

Quickmobile este o companie ce da dovada de maxima seriozitate.Este intotdeauna la dispozitia clientului,au cele mai mici preturi si cele mai calitative produse.

quick mobile

in cei opt ani de activitate pe aceasta piata, quick mobile a dat dovada de promptitudine si seriozitate. dovada clara sunt cele 11 magazine deschise in tara, si desfarurarea activitatii si pe plan international. noutatile apar prima data la ei, iar preturile- cele mai avantajoase. obisnuiesc sa vizitez si magazinele, cat si siteul, iar ori de cate ori am comandat online, am primit comenzile la timp si in stare perfecta.

Quick Mobile

Quick Mobie este unul dintre cele mai bune magazine,sunt o clienta veche a acestui magazin,am cumparat atat online cat si din magazine,sunt printre primii care aduc noile modele de telefoane si accesorii pentru acestea.Este singurul magazin in care poti sa incerci produsele inainte de a le cumpara iar acest lucru este foarte important pentru mine.

quickmobile

Quickmobile este unul dintre magazinele serioase si prompte.
Deosebirea dintre quickmobile si celelalte magazine este: preturi mai mici, o gama foarta larga de produse,furnizorii ce-i mai cunoscuti, calitatea!! la un pret acceptabil! asta ne intereseaza in mare parte pe toti.

super site

quickmobile se deosebeste radical de celelalte magazine de pe piata on line prin gama diversificata de produse, fie accesorii , fie telefoane. pune la dispozitia cumparatorului cele mai noi produse. pot cumpara oricand de la ei fara a ma indoi de calitatea produselor

QuickMobile

I have to say I was a little worried about ordering from QuickMobile when I read some of the reviews, but I have to say I had a great experience. the phone I ordered came in a timely manor, their customer service was easy to work with and very friendly. The phone I ordered was an EU phone and had EU plug in's. QuickMobile included a US adaptor at no charge with my order. I also ordered a case which they did not have in stock but are scheduled to get it in next week. I will see if it is timely. At this oint I would recommend QuickMobile .

Politica excelenta

Am cumparat in jur de 20 de produse de la Quickmobile. Politica lor este una foarte buna, produsele sunt la nivelul asteptarii, iar oamenii cu care am vorbit au fost foarte ok. In plus au si preturi excelente la majoritatea telefoanelor. Din ce am citit pe site-ul lor sunt si importatori directi si unici a unor brand-uri. Inca o data felicitari, sunteti foarte tari.
trustpilot stars

Produse de foarte buna calitate

Sunt clienta fidela, si pot sa spun ca nu am fost nicodata dezamagita de serviciile lor .eu am incredere in ei ,si va recomand cu caldura sa ii vizitati si dumneavoastra.

Eficienta

Sunt foarte multumita de produsele achizitionate de la ei ,plus ca avantajul este ca preturile sunt foarte mici si produsele de calitate !

Profi

Sunt client fidel si nu am avut probleme cu produsele lor.In plus livrarea este f rapida si oferta diversificata.Bravo lor!
trustpilot stars

Quick mobile sunt cei mai tari!

Am cumparat multe produse de la ei si nu m-au dezamagit niciodata.Au cele mai bune preturi si stiu sa aprecieze un client fidel.Cand apare ceva nou pe piata la ei gasesti prima data.
Sunt cei mai tari!

Livrarea rapida!

Quickmobile nu m-a dezamagit niciodata in ceea ce priveste pretul produselor si calitatea acestora!
In plus, sunt uimit de rapiditatea livrarii !

super!

Magazinul online perfect! Site-ul este foarte complex si mereu am intalnit cele mai mici preturi la telefoane si tablete cat si la accesoriile pentru acestea.
trustpilot stars

Site cu produse de calitate

Sunt o mare fana a brandului Hello Kitty si quickmobile.ro mea oferit si imi ofera in continuare o gama larga de accesorii hello kitty pentru telefonul si laptopul meu. Sunt produse foarte dragute si de calitate.
trustpilot stars

Promptitudine si profesionalism !

Comanda a fost livrata a doua zi, la exceptionalul pret pentru care acest magazin este renumit, la o achizitie de 300 de ron, am economisit circa 200 de roni cat as fi dat pe alte siteuri... Ce pot spune; apelati cu incredere, si nu va mai sparati pe ei daca nu au absolut orice pe stoc ... cu timpul isi vor upgrada si sistemul de notificare a stocului pe site. Mult succes in continuare !
QuickMobile

Reply from QuickMobile

Stimate Havirneanu Darie,

Va multumim pentru aprecierea facuta.
De asemenea,va promitem ca vom imbunatati in mod continuu sistemul nostru pentru a va oferi toate informatiile necesare si a va permite o utilizare optima a site-ului nostru.

Cu respect,
Echipa QuickMobile.ro

Super oferta

As vrea sa le multumesc pentru oferta pe care mi-au oferit-o. Am achizitionat de la ei in urma cu o saptamana primul meu telefon cu sistem de operare windows phone 7. Telefonul este super, l-am luat la un pret excelent iar pentru ca mi-am luat si o husa la el, am primit si transportul gratuit.

Pe scurt, multumesc quickmobile! :)

QuickMobile Details

About this company

QuickMobile a luat fiinta in anul 2005, avand ca domeniu de activitate comercializarea produselor de telefonie mobila (telefoane, accesorii, cartele reincarcabile). Incepand cu anul 2012, activitatea QuickMobile s-a diversificat in mod clar, in doua directii principale: comercializare catre clientul final (B2C – business-to-client) si comercializare catre societati terte (B2B – business-to-business). QuickMobile este de asemenea importator si distribuitor oficial in Romania pentru urmatoarele branduri: CELLY, FERRARI, MUVIT, CELLULAR LINE, HELLO KITTY, KRUSELL, MOMO, INTEGRAL si multe altele. De la inceperea activitatii si pana in prezent, QuickMobile s-a bucurat de o crestere sustinuta, diversificandu-si gama de produse si extinzandu-si numarul de clienti si comenzi, ajungand una dintre cele mai mari firme din domeniu.

Visit QuickMobile

Contact information

Call us on: +40.736.001.600
We live here: St. Ferastraului 28-30
430163 Baia Mare
Romania

Category

Trustpilot's Commitment

Trustpilot is committed to ensuring better online shopping experiences for everyone, which means we work hard to fight fake reviews. Find out more.

If you notice fake reviews on this company profile, we want to hear about it. Please contact Trustpilot here.

Trustpilot Subscriber

This company subscribes to Trustpilot Business services. Read more about our services for companies here.

No companies can delete or otherwise censor reviews.